آموزش پیانو در مشهد

در دنیا هیچ هنری ، والا تر از موسیقی وجود ندارد . این یک مبالغه نیست ، موسیقی تاثیری شگرف و عمیق بر روح و ذهن انسان ها دارد.شنیدن یک قطعه موسیقی جدا از عادت های روزمره یک تسکین دهنده روح است و همچنین نواختن یک قطعه موسیقی باعث ایجاد تعادل ذهنی و جسمی می باشد .

در این میان ساز پیانو یکی از کاملترین سازهای دنیای موسیقی به شمار می رود که به دلیل تکامل محدوده صوتی در این ساز و همچنین امکان اجرای تکنیک های مختلف و متنوع ، آن را به یکی از محبوبترین سازها تبدیل کرده است .

سایت encoremusiclessons تحقیقات جالبی را درباره نوازندگی ساز پیانو بیان میکند :
۱- دروس پیانو نسبت به دروس كامپیوتر بسیار سودمندتر هستند و میتوانند مهارتهای استدلالی مورد نیاز در كودكان برای یادگیری علوم و ریاضیات را بهبود بخشند. (ژورنال نورولوژیك – فوریه ۱۹۹۷)
۲- فعالیت مغز افرادی كه پیانو می‌نوازند هنگام انجام فعالیتهای فكری نظیر شطرنج، علوم،‌ریاضیات و مهندسی ۳۴% بیشتر از افراد عادی است.(دانشگاه كالیفرنیا، Irvin study )
۳- یادگیری پیانو قبل از هفت سالگی به فرآیند شكل‌گیری ارتباطات بخشهای حركتی و احساسی مغز كمك می‌كند.(‌مطالعات دانشگاه كنكوردیا)
۴- میزان IQ افرادی كه به مدت ۹ ماه دروس پیانو را فراگرفته باشند ۳ درجه ارتقاء می‌یابد.(مطالعات دانشگاه تورنتو)
۵-میزان مهارتهای استدلال زمانی-فضایی كودكان پیش دبستانی كه به مدت ۶ ماه دروس پیانو را گذرانده‌اند به میزان قابل توجهی پیشرفت داشته است. دروس پیانو موجب بهبود مهارت تفكر انتزاعی در كودكان می‌شود. (دانشگاه كالیفرنیا، Irvin study )
۶-كودكانی كه به مدت ۳ سال دروس پیانو را فراگرفته باشند از احترام به نفس (self-esteem ) بیشتری نسبت به افراد عادی برخوردارند. (‌مطالعات دانشگاه مك گیل كانادا)
۷- موسیقیدانان در سنین دانشجویی در مقایسه با سایر دانشجویان از سلامت بهتری برخورداند. (Houston chronicle, January, 1998)
۸- نواختن پیانو بیش از سایر فعالیتهای هنری خلاقانه موجب كاهش استرس می‌شود. (ژورنال بین المللی آموزش موسیقی)
۹- یادگیری پیانو نیازمند بردبادی و پشتكار زیاد است. پیانیستهای خوب فوق العاده منضبط و با‌دیسیپلین هستند.
۱۰- نواختن پیانو تنها یك فعالیت فردی محسوب نمی‌شود. در صورتیكه با سایر نوازندگان همنوازی كنید مهارتهای شنیدن، برقراری ارتباط و كار تیمی شما رشد می‌كند.

منبع

ارکسترال دات ای ار با هدف آموزش پیانو در شهر مشهد ، گزینه خوبی برای مشاوره و آموزش پیانو برای همه سنین می باشد . کلیه کلاسها در فضاهای آموزشگاهی و با حضور مدرس با تجربه برگزار می شود .

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان {از خرید تا آموزش} می توانید با شماره تلفن :

مسعود یزدی نژاد

۹۱۵۷۰۸۰۷۶۱

تماس حاصل فرمائید .